Årets hold

Prisen til Årets hold blev indstiftet i forbindelse med afdelingens 25 års jubilæum i sæsonen 1987-88. Pokalen var en genbrugspokal
fra begyndelsen af 70’erne, hvor den havde været brugt i forbindelse med Hillerødmesterskaberne, som foreningen arrangerede
den gang, da der var flere bordtennisklubber i byen.

  • 1988 6. holdet i serie IV (Søren Hansen, Per Sandst, Jesper Østergaard og Agner Jensen)
  • 1989 Førsteholdet i serie 1 (Jacob Illeris, Leif Nielsen, Kim Andersen og Henrik Wassmann)
  • 1990 Herre Junior B (Rasmus Jensen, Jacob Ellemose og Thomas Ågård)
  • 1991 Dame Junior Divisionsholdet (Henriette, Maria og Maria)
  • 1992 5. holdet (Jesper Østergaard, Søren Hansen og B. Tusse Schultz)
  • 1993 Dame Junior Divisionsholdet (Henriette Aagaard, Maria F. Hansen og Maria Jensen)
  • 1994 Serie 3 holdet (Jesper Østergaard, Søren Hansen og B. Tusse Schultz)
  • 1995 Førsteholdet Damer (Dina Olsen, Pernille Gran og Pernilla Frederiksson)
  • 1996 Førsteholdet Herrer (Ola Lindberg, Bo Holmsgaard, Mathias Jensen, Rune Henningsen og Jesper Gregersen)
  • 1997 Førsteholdet Damer (Pia Toelhøj, Dina Olsen, Merete Juel Andersen, Henriette Aagaard, Anja Clausen og Maria Helt)
  • 1998 Førsteholdet Herrer (Ola Lindberg, Mathias Jensen, Peter Tan og Alex Parslev)
  • 1999 Drengedivisionsholdet (Sture, Aron, Mikkel og Mie Skov)
  • 2000 Herre Eliteholdet (Chang Bo, Ola Lindberg, Mathias Jensen og Jesper Møller)
  • 2001 5. holdet i serie 2 (Jørn Hansen, Kristian Pedersen, Bent Kristensen og Steen Ø. Nielsen)
  • 2002 Yngre Drenge A (Asbjørn Reenberg, Søren Skov, Theis Levinsen og Lasse K. Petersen)
  • 2003-04 Ikke uddelt
  • 2005 Drenge A (Christoffer Bang Jensen, Rasmus Westermann og Alexander Uhde Nielsen)
  • 2006-07 Serie 4 holdet (Jan Amundsen, Casper Petersen, Niels Brammer og Torsten Olav Hansen)
  • 2008-09 1. division Damer (Rikke, Anne Cathrine, Cecilie, Cecilie, Henriette m.fl.)
  • 2009-10 Drenge Østdanmarksserien (Mikkel Weibel, Martin Svenningsen, Nicolai de Voss og Cecilie Lind)
  • 2010-11 Serie 1 holdet (Anders Q. Leth, Mads Harslund, Christoffer Schlütter og Nicolai de Voss)
  • 2011-12 Drengedivisionsholdet (Mikkel Weibel, Simon Grum-Sørensen, Peter Trans og Ragnar Kock)
  • 2012-13 Herre Junior Østdanmarks serie
  • 2013-14 Drengedivisionsholdet (Mads Zebitz, Peter Svenningsen, Daniel Simonsen, Andreas Bjerregaard Jeppesen, Simon Brodersen)
  • 2014-15 1. division Herre (Casper Tingleff, Jesper Møller, Mathias Jensen, Jacbob Reuther, Fredrik Stark, Nicolai de Voss)
  • 2015-16 Serie 3 holdet (Jesper Østergaard, Kristian Pedersen, Jørn Hansen, Jan Amundsen)
  • 2016-17 Drengedivisionsholdet (Alexander Sønderby Hansen, Alexander Mejer, Carl Carstensen Køngerskov, Daniel Simonsen og William Falkenstjerne Beck)
Print Friendly, PDF & Email